Hakkımızda

Everything you need to know about our Company

Tarhan ŞİRKETLER Grubu

About Image
About Image
About Image
About Image

TARHAN GRUP faaliyet gösterdiği alanlarda ilkleri gerçekleştirmeyi ilke edinmiştir. Bu sebepten girişilen işlerde farklılık yaratmayı şirket misyonu olarak benimseyerek 1970’ten buyana aktif olarak ticaret hayatını sürdürmeye devam etmektedir. Kısa sürede gerçekleşen bu hızlı büyüme, zamanla istikrara dönüşmüş ve TARHAN, yer aldığı her sektörde saygın ve güvenilir bir itibar bırakarak bu günlere gelmeyi başarmıştır.

1975 yılında ilk olarak Beyaz Eşya sektöründe kendini göstermiştir. Bu tarihte ünlü markaların Türkiye’deki temsilciliklerini üstlenerek yazar kasa ve elektronik terazilerin dağıtımını gerçekleştirmiş ve böylelikle ciddi bir müşteri kitlesine ulaşmıştır.

TARHAN TEKSTİL ile ilklerine bir imza daha atarak İran’a ilk iplik ve makine ihracatında bulunmuştur. Bu atılımı ile birlikte İran’da şirket kuruluşu gerçekleştirip, köklü istihdam sağlamıştır. Tarhan Tekstil , yapmış olduğu güvenilir ticaretiyle yurt içerisinde ve yurt dışında bir çok ödüle layık görülmüştür.

1987 yılında kendi oto galerisini inşa ederek; "satış, lojistik destek ve operasyonel kiralama konularında hizmet veren kurum ve kuruluşlara, finans kurumlarına" profesyonel lojistik destek, toptan ve perakende araç satışı, filo kiralama partnerliği, ekspertiz hizmetleri ve yedd-i emin otopark hizmeti vermektedir.

TARHAN KUYUMCULUK kişiye özel yaptığı sıradışı tasarımları ve kalitesi, estetik ve zarif tasarımları ile müşterilerine ayrıcalıklar sunmaktadır. Modern ve estetik kavramlarını bir araya getirmiş olan şirketimizin tek amacı; Yüzlerce ürün üreterek değil, az ama benzersiz bir üretim tarzı ile tanınmak ve tercih edilmektir.

ARHAN KÖYÜM TURİZM kuruluşu ile birlikte birçok ilde şube açıp, temsilcilikler vermeye başlamıştır. Kültür turizminin yanı sıra ; sağlık, kongre ve fuar, spor, eğlence turizmi ile de aktif rol almıştır. İlkleri yaşamayı tercih eden şirketimiz; Türkiye’nin Antalya bölgesine turistik amaçla İran ülkesinden turist getiren kuruluş olmuştur. Günümüzde faaliyetlerini sürdürmeye devam eden şirketimiz İran’da kurulu TARHAN GASHT ve TARHAN PARVAZ ; Azerbaycan’da BAKİST olarak şirketler açmış ve bünyesine turizm tesislerini de katarak varlığını büyütmek yolunda ilerlemeye devam etmektedir.

TARHAN TOWER AİRLİNES 2005 yılında kurulmuş, havacılık sektöründe iç ve dış hatlarda kendi özvarlıkları ile satın almış olduğu uçakları ile uçmaya başlamış ve döneminin ilk 3 büyük havayolu firması arasına girmeyi başarmıştır. Kabin ekibi ve profesyonel pilotları ile her uçuşunu müşterilerine özel kılmış, teşekkür mektupları almıştır.

TARHAN İLYA YAPI kendi bünyesinde yetiştirdiği mimar ve müteahhitleri ile birlikte proje çizimlerini üstlenmiş, kendi tasarladığı binaları inşa etmiştir. Günümüzde faaliyetlerini sürdürmekte olan şirketimiz yurt dışında da aktif rol almaktadır. Her projesini bir önceki projesinden üstün kılma misyonuyla ilerlemektedir. TARHAN ŞİRKETLER GRUBU’nun İran’ın incisi olarak anılan Kish Adası’nda sahip olduğu topraklar üzerine İran’ın en büyük otel projesi tasarlanmaktadır. Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte sahip olduğu imkanları turizm ve diğer hizmetleriyle birleştirecektir.

TARHAN BERA İç ve Dış Ticaret, ithalat ve ihracat faaliyetlerinde bulunarak global bir şirket olma yolunda attığı bu önemli adım da ülke ihracatını arttırarak yıllık ciro hedefini başladığı ilk tarihten itibaren tutturmayı başarmıştır.

TARHAN TEKNOLOJİ Elektronik ve Bilişim sektöründe faaliyete geçen şirketimiz Türkiye’de ki Ağır Vasıta ve Binek Araç firmalarının Kamera ve Güvenlik Sistemlerinin kurulumunda rol almaktadır. Ayrıca bilişim ürünlerinin ithalini gerçekleştirip, yurt içi toptan satışlarda bulunarak hizmet vermektedir. Kısa sürede gerçekleşen bu hızlı büyüme, zamanla istikrara dönüşmüş ve TARHAN, yer aldığı her sektörde saygın ve güvenilir bir itibar bırakarak bu günlere gelmeyi başarmıştır.